D-Link DCS-930L

640 x 480
Prisvietenie IR LED diódami

• , zakúpené v HEJ.sk

• kvalita

Je to v pohode za tú cenu.

• , zakúpené v Alza.sk

Rozlíšenie obrazu
640 x 480
Prisvietenie IR LED diódami

Základný popis **********************

Univerzálna bezpečnostná IP kamera preklasickú aj bezdrôtovú sieť Wi-Fi 802.11b/g/n je vybavená podporou technológie mydlink, čo je najjednoduchší spôsob monitorovania objektov z ľubovoľného miesta. Vstavaný snímač s citlivosťou 1 lx umožňuje nasadiť kameru aj v prostredí so slabým osvetlením. Samozrejmosťou je tiež vstavaný mikrofón. Kamera je ideálna pre monitorovanie domov alebo kancelárií. Pri zaznamenaní akéhokoľvek pohybu kamera automaticky odošle varovný e-mail. Ku kamere sa je možné pripojiť aj na diaľku prostredníctvom mobilného telefónu s platformou iOS alebo Android. Výhodou je okrem jednoduchej obsluhy a inštalácia tiež zabezpečenie bezdrôtového prenosu jednoduchým stlačením tlačidla pomocou funkcie Wi-Fi Protected Setup (WPS) a podpora funkcie Dynamic DNS pre ľahký prístup ku kamere z ľubovoľného miesta cez internet.

Technické parametre ************************

Obrazový snímač ===========

• 1/5 "farebný VGA CMOS snímač
  • Minimálne osvetlenie 1 lux pri F2.8
  • Automatické riadenie citlivosti (AGC)
  • Automatické vyvažovanie bielej (AWB)
  • Automatická elektronická uzávierka (AES)

Objektív ========

• ohnisková vzdialenosť: 2P, 5,01 mm, F2.8
  • 4x digitálny zoom pre zväčšenie obrazu

Sieť ======

• 10/100Base-TX ethernetový port
  • 802.11b/g/n bezdrôtová LAN s WEP/WPA/WPA2 zabezpečením
  • Wi-Fi Protected Setup (WPS) pre jednoduché zabezpečenia bezdrôtovej siete
  • Podpora Dynamic DNS (DynDNS a D-Link)
  • Podpora UPnP
  • Konfigurácia cez webové rozhranie

• , zakúpené v HEJ.sk

• kvalita

Je to v pohode za tú cenu.

• , zakúpené v Alza.sk

super

• Posielanie obrazkov na e-mail
    • Video
    • Komplikovane instalovanie a nastavenie

Kameru bol najskor dost velky problem nainstalovat, pretoze v knizke je to len velmi strucne a s realitou to vela spolocneho nema. Priemerny uzivatel bude mat obrovsky problem ju nainstalovat a nastavit. So zlou kvalitou obrazu som pocital, je to max.640x480, ale na rozpoznanie tvare pri ochrane domu uplne staci. Co ma dost sklamalo je, ze video nevie nahrat na e-mail, iba do pc a aj to len ked je spojena kamera s routrom kablom (cize nie cez wi-fi). Chyba mi este lepsie nastavenie automatickeho nahrania snimok na e-mail, teda pocet snimok, ktore kamera urobi, da sa nastavit 6 snimok, rozdiel medzi nimi je max. 1 sek., ale napr. ked prejdem pred kamerou, tak na prvych dvoch nieje nic a az potom zabery ako som presiel, nechapem preco to tak je. Kedze mi tu este ostalo miesto dam sem aj postup instalacie, lebo niektorym sa to ani nepodarilo rozbehat.

Postup: Zapojit adapter do kamery a sietovy kabel (cez wi-fi sa mi ju nepodarilo nainstalovat), vlozit cd a kliknut na set-up, vybrat jazyk>dalej, ponukne aktualizaciu, ktoru nainstaluje na disk s windowsom (ja ho mam na C)>ist na dany disk>otvorit zbaleny subor a najst subor s priponou .exe (mal by byt hned hore)>kliknut nan>set-up my cloud camera a podla pokynov nainstalovat. Na adrese mydlink.com (malo by vas to samo po instalacii presmerovat na nu) sa zaregistrovat, aby posielalo obrazky na e-mail a mohli ste sa pozerat on-line cez kameru. Jedine na tejto stranke sa da kamera pokrocilo nastavit v casti nastavenia a potom dole nizsie su pokrocile. Nasledne si nainstalujte zase z toho instalacneho suboru, kde ste spustali instalaciu kamery tu druhu moznost install d-wiewcam, aby ste mali v pc program pre kameru, kde su dalsie nejake moznosti nastavenia (toto je podla mna skor pre nastavovanie ked mate kameru pripojenu kablom do routra). Nasledne sa uz len "hrat" s nastavenim podla svojich poziadaviek, mne to zabralo dokopy asi pol dna, kym som na to prisiel ze co a ako, tak preto som to sem radsej napisal.Kedze nieje velmi na vyber medzi takymito cenovo dostupnymi kamerami, odporucil by som ju aj dalej, ale skor by som sa poobzeral po kamere s jednoduchsou instalaciou a nastavenim. Na zaver vam prajem nech sa vam ju podari zprevadzkovat a nastavit, ak ju uz mate doma :)

• Nic
    • Slaba kvalita obrazu
    • Zvuk - ten ani radsej nekometujem
    • Detekcia pohybu nahrávanie s e-mailových upozornení - tak o takejto funkcii mozete len snivat.

Strasne sklamanie tato kamera. Nainstalovat ju nebol problem ale vsetky tie funkcie o ktorych pisu ze ma tak na by som sa rad pozrel. Hladal som aj videa s navodom ako to nainstalovat (detekcia pohybu) ale po troch mesiacoch to vzdavam. Ak niekto viete ako to rozbehat tak mi prosim dajte vediet.